Канати, асортимент

 

Підприємство здатне виготовити канат діаметром до 21 мм, а також відповідно до ТУ замовника, або за прикладом, що додається. На сьогоднішній день напрацьовано асортимент канатів з наступних матеріалів:
                                Канати капронові

Канати (троси) з поліаміду (капрон, анід) стійкі до стирання, згинання та скручування. Бояться ультрафіолету та кислот. Завдяки своїй еластичності та здатності розтягуватися під навантаженням, ідеально підходять для якірних тросів, швартових, шпрингів, буксирних тросів, тобто там, де необхідно амортизувати ривки. Поліамідне капронове волокно характеризується малою зміною міцності та подовженням у воді, великою стійкістю до лугів і слабких кислот. Капронові канати в 2 - 2,5 рази міцніше рослинних канатів. Уконцентрованих розчинах мінеральних кислот та мурашиної кислоти капрон розчиняється. Вплив сонячних променів на капронове волокно призводить до його окислення та втрати міцності, що може бути знижено додаванням світло-стабілізаторів та антиоксидантів у вихідний полімер. Канати виготовляються правою круткою. Каболки складають із великого числа окремих кінців пряжі №0,24. Капронова канати випускають бухтами по 60-80 кг. Основні технічні показники канатів - це розмір каната по колу або діаметру, загальна кількість витків всіх пасмів на 1 м його довжини, вага 100 метрів каната, кількість каболок, середнє розривне зусилля однієї каболки, сумарна міцність і розривне зусилля в цілому вигляді.

Ассортимент продукции:
(Канати тросової звивки)
Канат ПАТ ф 8мм 
Канат ПАТф10мм 
Канат ПАТ ф12мм 
Канат ПАТ ф13мм 
Канат ПАТ ф14мм 
Канат ПАТ ф16мм Канат ПАТ ф18мм 
Канат ПАТ ф19мм 
Канат ПАТ ф 20мм
(Канати восьмипрядні)
Канат ПА ф7мм
Канат ПА ф10мм
Результати випробувань розривних характеристик канатів капронових тросової звивки (ГОСТ 30055-93

 №  п.п. Объект испытания Средняя разрывная нагрузка Рр (кгс) Удлинение(0,75*Рр %)
1 Канат ПА Ф  8мм 1450 34
2 Канат ПА Ф  10мм 1960 32
3 Канат ПА Ф  12мм 2370 -
4 Канат ПА Ф  13мм    
5 Канат ПА Ф  14мм 2900 -
6 Канат ПА Ф  16мм 4020 -
7 Канат ПА Ф  18мм 5220 -
              

                                           Канати поліефірні


Канати (троси) із поліефіру (лавсан) найчастіше використовуються в яхтингу. Вони стійкі до згинання та сонячної радіації. Завдяки малому розтягуванню під навантаженням та прийнятною вартістю, знаходять широке застосування як шкіти, фали, топенанти, відтяжки. Використовуються також у талях та закрутках стакселя.

                                      Канати поліпропіленові

Троси з поліолефінів (поліпропілен, поліетилен) мають цілу низку позитивних властивостей. Вони стійкі до розтягування, згинання. Не бояться сонця, кислот і лугів, не схильні до гниття. Мають позитивну плавучість (тримаються над водою) і гідрофобні (не вбирають воду). Значно дешевше за троси з поліестеру або араміду.

                                        Асортимент продукції:
Канат ПП-шпагат ф 8мм
Канат ППМФТ ф10мм (кольоровий, однотонний)
Канат ППМФТ ф12мм (кольоровий, однотонний) 
Канат ППМФТ ф15мм (кольоровий, однотонний)
Канат ППМФТ ф16мм (кольоровий, однотонний)
Канат ППМФТ ф20мм (кольоровий, однотонний)


Результати випробувань розривних характеристик канатів поліпропіленових тросової звивки (ГОСТ 30055-93)
 №  п.п. Объект испытания Средняя разрывная нагрузка Рр (кгс) Удлинение(0,75*Рр %)
1 Канат ПП Ф 12мм 1450 -
2 Канат ПП Ф 15мм 2300 -


                                          Канати бавовняні

Бавовняні канати (троси) використовуються головним чином для оснащення яхт у стилі "ретро". Цінувалися стародавніми мореплавцями за велику еластичність і м'якість у руках при помірному розтягуванні під навантаженням. Це найдешевші троси з наявних на ринку. Якщо у вас обмежені фінансові можливості, можете використовувати їх для шкітів або швартів. Менше підходять для фалів, буксирних та якірних тросів. Нестача бавовняних тросів - набухання від води. Недостатньо просушені, швидко починають пліснявіти і гнити, вимагають постійної уваги та догляду.                      

По структурі троси діляться на дві групи плетені та кручені. Плетений трос складається з двох елементів: плетеного панчохи і поміщених у ньому пасм або плетінок (див. плетені шнури). З тросів кручених (або почетних) в яхтингу застосовуються тільки троси 3- або 4-прядні. Те, як скручені пасма (за годинниковою або проти годинникової стрілки), у практиці немає істотного значення. Виготовлені з одного і того ж матеріалу і мають однаковий діаметр кручений і плетений троси відрізнятимуться за своїми характеристиками. Ще один плюс на його користь: стан крученого троса можна оцінити візуально, тоді як плетеного можем узнать только после того как он лопнет или когда снимем с него оплетку. Тросы крученые, в отличие от плетеных, легко сращиваются.
  Узлы, завязанные на крученых тросах, держат крепче. Конечно, плетеные троса выглядят более эстетично (особенно цветные), но для швартовых, якорных и буксирных канатов пока что не придумано ничего лучше, чем классическая "трехпрядка".


Ассортимент продукции:
Канат ХБ ф 12мм
Канат ХБ ф 14мм
Канат ХБ ф 15мм 
Канат ХБ ф 18мм
Канат ХБ ф 20мм


Результати випробувань розривних характеристик канатів бавовняних тросової звивки (ГОСТ 30055-93)
 №  п.п. Объект испытания Средняя разрывная нагрузка Рр (кгс) Удлинение(0,75*Рр %)
1 Канат ХБ Ф 20мм 960 18,0


                                        Канати джутові

Широко застосовуються у будівництві дерев'яних будинків, у декоративних цілях, у господарстві. Мають досить високу міцність і зносостійкість. У минулому широко використовувалися у мореплавстві.
                        Асортимент продукції:

Канат Джут ф 8 мм
Канат Джут ф 10 мм
Канат Джут ф 13 мм
Канат Джут ф 16 мм
Канат Джут ф 19, 20 мм

                                             Канати сизальові

Широко застосовуються в декоративних цілях, для шліфування різних матеріалів, мореплавстві

                   Ассортимент продукції:

Канат сизаль ф 8 мм
Канат сизаль ф 11-12 мм
Канат сизаль ф 13 мм
Канат сизаль ф 20 мм
Файли:
gost_30055-93.pdf