Інформація щодо вибору матеріалу

 

Рекомендації щодо вибору матеріалу


Класифікація, властивості та галузі застосування текстильних матеріалів



Види сировини (ниток) для виробництва текстильних виробів


Люрекс


Основна сировина для виробництва шнурів-гумок


Рекомендації щодо визначення необхідної міцності канатно-мотузкового виробу.

Підбір троса для певних умов роботи проводиться за робочою фортецею (припустимим   натягом, який витримує трос у процесі роботи протягом тривалого часу без порушення  цілості окремих дротів/ниток або всього троса).
Підбір тросів для конкретного виду роботи виробляють за такою формулою.Величина робочої фортеці троса Р кгс:

Р=R/n

де R - розривна міцність троса, кгс; п - коефіцієнт запасу міцності (безпеки). Отже      для  вибору троса, знаючи майбутні умови експлуатації та робочі нарузки визначають  необхідну розривну міцність (міцність) троса за формулою

R=P*n

Згідно з правилами Морського регістру коефіцієнт запасу міцності п для рослинних    тросів береться в межах 6-10; для підйому людей - 14, запас міцності капронового   троса п рекомендується брати рівним 6-9. Для сталевих тросів, що використовуються в стоячому такелажі, n=4, для бігучого  такелажу та підйому вантажівп = 6, для підйому вантажів при великих швидкостях   підйому n = 6 / 1 0, для підйому людей n=14.

Коефіцієнт запасу міцності сталевих канатів так само встановлюється державною   інспекцією Держгіртехнагляду залежно від призначення канатів. Нині встановлено такі коефіцієнти запасу міцності канатів; п=3,5 для канатів, що йдуть на ванти; п = 4,5 для канатів, що працюють у поліспастах   із ручним приводом; п=б для канатів, що працюють у поліспастах із машинним    приводом. Для канатів, що йдуть виготовлення стропів, встановлені наступні коефіцієнти запасу міцності: п=8 при стропуванні з огинання вантажу канатом; п=6 для стропування   вантажів понад 50 т і для стропів,що мають на кінцях гаки, кільця та сережки для  підвіски вантажу. Встановлено також найменший допустимий діаметр барабана (D)   лебідки або ролика блоку, навколо якого можна огинати канат даного діаметра (d).  Для кранів з легким режимом роботи, до яких належать і монтажні крани,  D барабана =116й каната (троса).ролика блоку, навколо якого можна огинати канат  даного діаметра (d).

Шнури та стрічки (мотузки та стропи) страхувальні альпіністські.

Мотузки (в нашій товарній номенклатурі "шнури силові капронові"), виготовлені з   капрону, найкраще підходять для промислового альпінізму (висотних робіт).  Також у певних ситуаціях можуть бути корисними мотузки з інших штучних матеріалів   (поліефір,кевлар, дайнема.
Статичні або мотузки з малим коефіцієнтом розтягування,    як правило, використовуються для підйому та спуску.Вони обов'язково мають відповідати стандартам, затвердженим лише на рівні держави. Мінімальна міцність   на розрив має бути достатньої відповідності, розрахованого коефіцієнта безпеки.    У жодному разі коефіцієнт безпеки для системи промислового альпінізму не повинен бути меншим 5:1.На даний момент в Україні діє ДСТУ EN 1891:2006 на мотузки статичні  для висотних та рятувальних робіт, ознайомитися з його вмістом можете за    посиланням  ДСТУ EN 1891:2006 Ці норми повністю копіюють міжнародні стандарти. Відповідно до цього ДСТУ для даного виду робіт може використовуватися шнур плетений із сердечником діаметром від 8 мм до 16 мм із міцністю не менше 18кн (1836 кгс) група Б та міцністю не менше 22 кн (2243 кгс) група А .Якщо коефіцієнт можливості падіння перевищує значення 0.25, використовуються динамічні мотузки як страховка на місце статичних.
Динамічний страхувальний мотузок повинен відповідати стандартам промислового альпінізму, затвердженим на національному рівні органами нагляду за охороною праці.

Якщо коефіцієнт можливості падіння перевищує значення 0.25, використовуються динамічні мотузки як страховка на місце статичних.
Динамічний страхувальний мотузок повинен відповідати стандартам промислового альпінізму, затвердженим на національному рівні органами нагляду за охороною праці.

Стропи (у нашій товарній номенклатурі "стрічки"), що використовуються в системі (альпіністській, спелеологічній), повинні мати мінімальну міцність на розрив не менше ніж 17,5 кН (1800 кг.), коли нові. Високомодульні волокна, такі як Spectra, Kevlar, Vectran та аналогічні волокна з мінімальним розтягуванням, можуть бути розірвані при ударних навантаженнях і, відповідно, не повинні використовуватися там, де можливі ударні навантаження.