Структура та різновид ниток (пряж)

Текстильний виріб, незалежно від того, з якого матеріалу він виготовлений, виготовляється з волокон - так званих ниток. За своєю структурою нитки бувають: комплексні (мультифіламентні) - складаються з великої кількості елементарних волокон, плівкові (фібрильовані) - часто порізані на коротких ділянках по всій довжині плівки, і мононитки - товсте одиночне волокно.

Хімічні волокна (синтетичні та штучні) крім гладкого неприривного волокна так само виробляються у вигляді штапельного волокна та текстурованої нитки.

 

Штапельні волокна - хімічні волокна, а також сумішеві пряжі (бавовна / поліефір і т п), одержувані розрізанням або розриванням джгута поздовжньо складених елементарних ниток на відрізки довжиною 34-120 мм з подальшим прядінням. За рахунок своєї структури ці нитки стають ворсистими та бавовноподібними.

 

Текстурована нитка – високооб'ємна нитка. Нитка, що має в результаті спеціальних обробок меншу об'ємну масу або підвищену оборотну деформацію порівняно з вихідною ниткою. Ця нитка хвиляста, завдяки чому будь-якому виробу з текстурованих ниток за меншої маси надається більший об'єм і м'якість, ніж виробу з гладких ниток.